15 Kasım 2015 Pazar

Adım Adım Büyüyoruz Uzman pedagog ve psikolog ekibi tarafından 9-48 ay arası minikler için hazırlanan gelişim seti “Adım Adım”ın tanıtım etkinliğinde blogger arkadaşlarım Zeynepgozubuyuk, Melinasmom, Pembekoala, Made By Bushra ve bir çok anne ile biraraya geldik. Miniklerin aylık gelişimlerine özel hazırlanmış, kitap üzerinde aktivite yapılabilen, interaktif eğitim ve gelişim seti Adım Adım’ın tanıtıldığı buluşmada, Çocuk Gelişimi Uzmanı Tuğçe Acaröz Oğuz “Çocuklarla doğru iletişim kurmanın yolları” konulu bir de söyleşi yaptık.Her ay yeni bir heyecan


Uzman pedagog ve psikologlar tarafından uzun süren bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan “Adım Adım Gelişim Seti”; doğumdan sonra dokuzuncu aydan itibaren kullanılmaya başlanıyor. 

Eğlenceli eğitim, planlı gelişim sloganıyla sunulan interaktif eğitim ve gelişim seti “Adım Adım”; miniklerin zihinlerinin öğrenmeye en yatkın olduğu 48. aya kadar planlı gelişim sağlarken, gelecekteki eğitimlerinin daha nitelikli olmasına olanak tanıyor. 

Her aya özel hazırlanan Adım Adım Gelişim Seti’nin içinde ebeveynlerin çocuklarıyla nitelikli zaman geçirmelerini sağlayan, ilgi çekici aktiviteler yer alıyor. İlgili aya ait gelişim tablosu, oyun malzemeleri, aktiviteler için ebeveynlere yönelik öneriler, her aya özel kitaplar, yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştiren hikayeler, uzman pedagog ve psikologlar tarafından hazırlanmış makalelerin yer aldığı Adım Adım kutuları her ay abone annelerin adresine iletiliyor. Bunlara ek olarak sisteme üye olan aileler, kendilerine özel şifrelerle sisteme girip çocuklar tarafından seslendirilen çocuk şarkılarına ulaşabiliyorlar.


Keşfediyorlar, mutlu oluyorlarAdım Adım Gelişim Seti’nde bulunan farklı materyallerden yapılan malzemeler, bebeklerin ve çocukların “dokunma” duyusunu geliştirirken ince motor gelişimlerini desteklemeye de aracı oluyor. Böylece nesnelerin beraberliklerini de keşfediyorlar. Şekilleri ve renkleri öğrenerek “görsel” uyarılara cevap verip mekânsal ilişikleri anlamakta zorlanmıyorlar. Sıraları izleyip, sayıları öğrenip şekilleri de hatırlamasına yardımcı olan “Adım Adım”; çocukların ‘saymayı’ ve matematik kavramlarını erken aylarda keşfetmesini sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak alfabeyi ve kelimeleri öğrenip, kendilerini rahatça ifade etme yeteneklerini geliştiren set, iletişimlerini güçlendirerek, okumaya bir adım daha yaklaştırıyor.

Adım Adım Gelişim Seti ile ebeveynler ve çocuklar karşılıklı duygu alışverişinde bulunuyor. Bu duygu alışverişi, keyif alma hali, aynı şeyle ilgilenme durumu, keşfetmekten alınan mutluluk, çocuğun zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimine destek oluyor.


Adım Adım setine siz de üye olmak isterseniz www.adimadim.com sitesinden irtibata geçebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder